Zrazy z grzybów w śmietanie

Grzyby oczyścić, pokrajać na kawałki, a następnie poddusić z dodatkiem tłuszczu. Wsypać kaszę mannę wymieszać i chwilę prużyć pod przykryciem, aby utworzyła się twarda masa.

Czytaj więcej..

Potrawka z porów i rydzów

Oczyszczane pory pokrajać w paseczki (ok. 2 cm) i dusić z tłuszczem w małej ilości wody do miękkości. Grzyby oczyścić, umyć, pokrajać w paski, usmażyć na tłuszczu ł dodać do uduszonych porów.

Czytaj więcej..

Gołąbki z grzybów i jaj

Kapustę wydrążyć i sparzyć wrzącą wodą. Grzyby oczyścić, opłukać, poszatkować i przesmażyć razem z posiekaną cebulą. Dodać namoczoną w mleku i odciśniętą bułkę oraz kaszę mannę.

Czytaj więcej..

Gołąbki z grzybów

Kapustę wydrążyć i wrzucić na kilka minut da wrzątku. Następnie ostudzić, pooddzielać liście, młotkiem ad mięsa rozbić nerwy liściowe.

Czytaj więcej..

Kotlety z grzybów po Litewsku

Grzyby opłukać i ugotować. Cebulę drobno posiekać i przesmażyć na tłuszczu.

Czytaj więcej..

Naleśniki z jajami i grzybami

Z wymienianych składników przygotować ciasto i usmażyć naleśniki. Grzyby oczyścić, poszatkować. Cebulę pokrajać, zrumienić, dodać grzyby i udusić.

Czytaj więcej..

Krokiety z ziemniaków i grzybów

Ziemniaki ugotować, ostudzić i zemleć w maszynce. Dodać pokrajaną i zrumienioną cebulę, trochę tartej bułki, 2 jaja, mąkę oraz ugotowane i posiekane grzyby.

Czytaj więcej..

Kulebiak z ryżu i grzybów

Ryż ugotować na sypko na wywarze z grzybów. Zrobić rozczyn z mąki, drożdży i mleka, a gdy wyrośnie - dodać rozmieszane jaja i pozostałe składniki; starannie wyrobić.

Czytaj więcej..

Kulebiak kruchy z grzybami

Grzyby oczyścić, poszatkować i udusić z cebulą na tłuszczu. Dodać śmietanę. Gdy przestygną - dodać przyprawy, tartą bułkę i jajo.

Czytaj więcej..
< 1 2 3 >
facebook